Kategorie: 2. stupeň

Action New Generation.

V listopadu navštívili žáci osmých a devátých ročníků preventivní program Action New Generation.

Dne 14. 11. jsme byli na „divadle“ s názvem „Action New Generation“. Program se skládal z menší diskotéky tance, filmu a povídek. Při povídkách nám vysvětlovaly jednotky, které zasahují při dopravní nehodě (hasiči, policie, záchranná služba), co zažily za dopravní nehody.

Policie: Jeden policejní strážník, co slouží u policie od roku 1999, nám vyprávěl, jak mezi druhou a třetí hodinou ranní dostal hlášení na dopravní nehodu. Když dojel na místo, tak uviděl sloup elektrického vedení spadlý na zem a auto zmačkané jako papír. Když došel k autu, uviděl člověka, který měl rozmáčknutý obličej. Když ho vytáhli ven, tak z něj vypadl stříbrný kolt. Tak se policejní strážník podíval na jeho občanku a díky občance zjistil, že to byl jeho dlouhodobý kamarád, který se pohádal s manželkou a šel na pivo. Tam potkal kamaráda a s tím se rozhodl jít na diskotéku. No a samozřejmě jel rychle, najel do díry a roztočil se. Nehoda byla na světě. Moc mě to zaujalo. A poslouchal jsem jako nikdy.

Chtěl bych na podobný program jít znovu. Dokázal bych to poslouchat pořád a pořád. Doporučoval bych na toto jít všem, ale těm, co vadí drastické dopravní nehody, ať tam radši nechodí. Nemůžu si prostě na nic stěžovat. Jen na to, že byli moc tvrdé židle, ale to je vedlejší. Prostě nejlepší věc, co nám mohla škola zařídit. Poučilo mě to. Teď vím, že nemám jezdit opilý v autě, ale to už jsem věděl. Také, že mám na silnicích jezdit opatrně a být připoutaný.

Jaromír Hellinger, 8.C

Se třídou jsme šli na Action New Generation. Byl to emotivní program, který ve mně vyvolal smíšené pocity. Byl tam dědeček, který povídal o tom, jak mu jeden den zemřela manželka, dcera i vnučka. Říkal tam, že vždycky, když projde kolem jejich pokoje, tak otevře dveře, i když ví, že tam budou jen prázdné postele.

Také tam byl záchranář, který říkal, že asi nejtěžší na jeho práci je oznamování členům rodiny, že jim někdo umřel. Byl tam také hasič a policista, pán na vozíčku, který ochrnul od pasu dolů, protože se vyboural na motorce. Tento program se mi moc líbil a určitě bych na něco podobného šla znovu.

Tereza Nováková, 8. C