Kategorie: 2. stupeň

Praha 2018

10. 5. 2018 jsme se společně s ostatními sedmými třídami vydali do Prahy. Vyjížděli jsme v šest ráno od školy a jeli jsme asi tři a půl hodiny.  Praha nás uvítala slunným a teplým počasím, které nám naštěstí vydrželo po celý den. V Praze jsme si prošli Zlatou uličku, Karlův most, Národní divadlo, Pražský hrad a Václavské náměstí.

Když jsme dojeli do Prahy, prošli jsme bezpečnostní kontrolou na Pražský hrad. Zlatou uličku jsme si mohli projít sami, prohlédnout si roztomilé domečky, ve kterých byly výrobky, které lidé nejspíš vyráběli sami, a mohli jsme se jít i kouknout na mučírnu.  Posvačili jsme v zahradách pod Pražským hradem a vydali jsme se na prohlídku Národního divadla, která byla s výkladem průvodce.

Prohlídka začínala ve tři hodiny a trvala až do čtyř hodin. Pan průvodce nám ukázal základní kameny Národního divadla a celou prohlídku nám vyprávěl o zajímavostech týkajících se Národního divadla.  Po zajímavé prohlídce Národního divadla jsme šli na Václavské náměstí, kde jsme měli krátký rozchod.  Sešli jsme se u sochy sv. Václava a odcházeli jsme zpět k autobusu, který na nás čekal nedaleko hlavního nádraží. Občerstveni, unaveni a plni zážitků jsme odjížděli domů.

Výlet se mi líbil a byl velmi zajímavý vzhledem k učivu, které se teď probíráme v hodinách dějepisu. Děkuji paní učitelce Šimkové, bez které bychom tenhle výlet neprožili.

Jitka Bauerová, 7.D

Exkurze do Prahy se mi velmi líbila. Navštívili jsme spoustu zajímavých a známých míst. Na začátku jsme šli do Chrámu sv. Víta. Líbila se mi okna vyzdobená mozaikou. Dále jsme navštívili Pražský hrad a podívali jsme se na střídání stráží. Poté jsme zhlédli Vladislavský sál. Zaujalo mě, že jsme se dívali z oken, kde probíhala třetí pražská defenestrace. Také jsme se procházeli Zlatou uličkou. Prohlédli jsme si výstavu brnění, malé krámky a došli k Daliborce. Zaujaly mě mučicí nástroje, bylo to strašidelné.

Prošli jsme parkem a směřovali ke Karlovu mostu. Procházka po něm byla romantická. Líbili se mi malíři, kteří na Karlově mostě malovali obrazy. Po Vltavě plula šlapadla, někdy bych to také chtěla zkusit.  Dále jsme pokračovali k Národnímu divadlu. Měli jsme hodinovou prohlídku. Zaujalo mě, že každý obraz něco znázorňuje. Hlediště bylo velké, krásně vyzdobené a uprostřed velký zlatý lustr. Pokračovali jsme o patro níž, kde bylo 22 základních kamenů. Každý kámen byl odjinud, např. z hory Říp, Vyšehradu. Po prohlídce divadla jsme měli krátký rozchod na občerstvení na Václavském náměstí.

Dějepisná exkurze se mi moc líbila, byla velmi zajímavá a poučná. 

Kristýna Dočekalová, 7.D

Nikdy jsem v Praze nebyl, tak jsem se velmi těšil. Říká se, že Praha je jedním z nejhezčích měst Evropy. První zastávkou byla návštěva Chrámu sv. Víta. Překvapilo mě, jak je obrovský. Je to nejznámější chrám postavený v gotickém stylu. Moc se mi líbila okna s barevnými sklíčky, kterým se říká vitráže.

Dále jsme pokračovali na Pražský hrad, kde jsme nejprve zhlédli Vladislavský sál. Je to největší slavnostní prostor středověké části Pražského hradu. Zaujaly mě krásné lustry na stropě. Bylo vidět, že je to oblíbená památka, potkali jsme zde hodně zahraničních turistů. Z Vladislavského sálu jsme pokračovali do Ludvíkova křídla. Jedná se o jižní část starého královského paláce na Pražském hradě. Rovněž jsme zavítali do proslulé Zlaté uličky. V roztomilých domečcích se nacházejí malé obchůdky a galerie.

Odpoledne jsme se šli podívat na Karlův most. Je to nejstarší stojící most přes řeku Vltavu v Praze. Líbil se mi hezký výhled na Vltavu. Na každém metru byl kreslíř, který dělal karikatury turistů. Příliš mě to nezaujalo. Předposlední zastávkou bylo Národní divadlo. Uvnitř jsme na stropě obdivovali nádherné malby, které zobrazovaly múzy.

Nakonec jsme se prošli po Václavském náměstí, na kterém se v horní části nachází socha svatého Václava. Sochu vytvořil Josef Václav Myslbek. Na tzv. Václaváku jsme měli krátký rozchod. S kamarádem jsem šel do Burger Kingu, kde jsme zažili hodně legrace. 

Byl to dlouhý den, ale hodně jsem viděl a moc mě to bavilo.

Dúcký Michal, 7.A

Druhý květnový čtvrtek jsme se vydali na exkurzi do Prahy. Pro některé žáky to byla první návštěva našeho hlavního města. Od školy jsme odjížděli ráno v šest hodin, cesta nám utekla poměrně rychle, za necelé tři hodiny a půl hodiny nás čekala slunečná Praha. Nejprve jsme se vydali na Pražský hrad. Kvůli bezpečnosti jsme prošli přes bezpečnostní kontrolu. Nemohli jsme vynechat střídání hradních stráží, Chrám sv. Víta, Zlatou uličku s malými barevnými domečky a Vladislavský sál. Pak jsme se přes Karlův most dostali do Národního divadla. Naší poslední zastávkou bylo Václavské náměstí.

Domů jsme se vrátili po dlouhém náročném dni unaveni, ale velmi spokojeni. 

Vít Štrunc, 7.C

50-20180520.jpg 49-20180520.jpg 48-20180520.jpg 47-20180520.jpg 46-20180520.jpg 45-20180520.jpg 44-20180520.jpg 43-20180520.jpg 42-20180520.jpg 41-20180520.jpg 40-20180520.jpg