Zkoušky Cambridge English a registrace

Stejně jako v minulých letech se i letos budou na naší škole konat Cambridge zkoušky z anglického jazyka, a to konkrétně 26. 5. 2018.

Žáci byli zvyklí, že ostrým testům předchází tzv. pre-test, tedy testování „nanečisto“, kde si mohli otestovat své dovednosti v oblastech čtení, psaní, poslechu a následně i mluvení.

Jelikož již všechny děti (kromě třetích ročníků) tento pre-test absolvovaly, tudíž mají představu, jak testování probíhá, rozhodli jsme se vytvořit pre-test pouze pro třetí ročníky.

O zkouškách Cambridge

Zkoušky Cambridge English pro žáky prvního a druhého stupně základních škol jsou úrovní Young Learners: Starters/Movers/Flyers a KET for Schools. V ostrém testu si žáci vyzkouší svou znalost anglického jazyka v podobných cvičeních opět zaměřených na čtení, psaní, poslech a mluvení, tedy všechny dovednosti, které jsou nedílnou součástí běžného života.

Zkoušky úrovní Young Learners si kladou za cíl především motivovat žáky a ukázat jim, jak se učí. Zkouška úrovně KET for Schools už deklaruje, že žák umí používat každodenní angličtinu na základní úrovni.

V případě zájmu si můžete pročíst podrobnější informace o zkouškách na stránkách naší partnerské instituce JŠ P.A.R.K.: http://www.zkouskypark.cz/cs/yle

Registrace na zkoušky

Samotnou registraci na zkoušky a platbu je nutné provést na stránce: http://www.zkouskypark.cz/cs/registrace-na-zkousku-pro-jednotlice. V přihlašovacím formuláři je nutné vybrat:

 1. typ zkoušky: YLE Starters, YLE Movers, YLE Flyers či KET for Schools,
 2. termín zkoušky: 26.05.2018,
 3. forma zkoušky: papírová,
 4. způsob úhrady zkoušky: převodem,
 5. poplatek za zkoušku platí: kandidát,
 6. zkouška nanečisto: ne
 7. místo zkoušky: Znojmo - ZŠ JUDr. Jo

Díky skutečnosti, že jsme partnerskou školou JŠ P.A.R.K., mohou naši žáci skládat zkoušky za nižší cenu, než je běžné:

 • YLE Starters: 1 250Kč - změna
 • YLE Movers: 1 350Kč - změna
 • YLE Flyers:1 450Kč - změna
 • KET for Schools: 2 450Kč

V případě, že má Vaše dítě trvalé bydliště ve Znojmě nebo jeho městských částech, můžete si po obdržení certifikátu (úrovně YLE Starters a vyšší) zažádat o jeho proplacení! Více informací o podmínkách proplacení naleznete na: http://www.znojmokolumbus.cz/zakladni-okruhy-programu-kolumbus/znojmo-mluvi-anglicky?showall=&start=4

Pozor! Registraci a platbu je nutné provést nejpozději do 6. 4. 2018!

Všem zájemcům přejeme hodně štěstí!