Kategorie: Korfbal

Ukončení korfbalové sezóny

Letos měla MS YMCA Znojmo velmi úspěšný rok. Stali jsme se Mistry ČR v kategoriích do 11 let a do 16 let.

Liga do 11 let bojovala již 3. 4. v hale TJ Znojmo proti Prostějovu. Každý rok bojujeme s tímto zkušeným týmem. Zápas byl nerozhodný do posledních vteřin, ale nakonec rozhodl hráč Modrých slonů Milan Tomáš Stráněl. Zápas skončil 6:5 pro Znojmo.

Liga starších žáků finišovala 7. 5. v Prostějově. Tabulku ligy jsme celou sezónu vedli a do finále jsme postupovali z 1. místa. Nejdříve se hrál zápas proti Náchodu, který jsme suverénně vyhráli 18:7, nechali jsme hrát i hráče z ligy do 11 let – Amálii Zonovou, Adélu Vévodovou a Jitku Pavlíčkovou.

Další play off  byl Šenov proti Brnu. Zápas skončil 15:6. Dva nejlepší týmy - MS YMCA Znojmo a KC Šenov - se utkaly o Mistra ČR. Dokázali jsme potvrdit prvenství v tabulce a zápas, který skončil 13: 9, nás poslal na bednu nejvyšší.

Hráči Znojma se stali MISTRY ČR do 16 let.

Hráči a jejich koše za sezónu:

kap. Jan Toufar – nejlepší střelec korfbalové sezóny ze všech týmů s 59 koši, Ivana Vejtasová 14, Michaela Štachová 17, Tomáš Toufar 9, Kateřina Hrbáčková 5, Erika Kourková 13, Miroslav Ságner 31, Vladimír Bartoník 19, Patrik Křupal 3. 

Děkujeme všem fanouškům, příznivcům korfbalu a zejména ZŠ JUDr. Josefa Mareše, kde máme prostory pro trénování.

Lenka Toufarová

print Formát pro tisk