Kategorie: Klub sportovní gymnastiky

Dvě bronzové medaile

Dvě bronzové medaile a poháry za 3. místo

v závodě Rosická štika vybojovaly závodnice Klubu sportovní gymnastiky Znojmo

Veronika Kubošná a Viktória Chudá.

Silně obsazená výprava čtrnácti gymnastek KSG Znojmo při ZŠ JUDr. J. Mareše a SVČ Znojmo se vypravila na tradiční závod dívek do Rosic, kde na sto padesát závodnic z celé ČR bojovalo o příčky nejvyšší v šesti kategoriích.

Teprve šestiletá Veronika Kubošná oslnila svými sestavami rozhodčí a v silné konkurenci kategorie Mimina 2010 a ml. vybojovala 3. místo za 1. Simonou Václavíkovou z Brna a 2. Viktorií Marszolíkovou z Vítkovic. Za sebou nechala dalších 21 závodnic.

Pěkné sestavy v kategoriie nejmladších žákyň nar. 2009 předvedly i 16. Natálka Truhlářová, 17. Evička Majerová, 18. Nelinka Poulová, 19. Julinka Bedřichová a 20. Nikolka Nachtneblová. O rok starší Tamarka Kotlaříková skončila 20. a Zuzanka Orawská 27.

Mezi 37 soupeřkami se dokázala prosadit děvčata nar. 2006, kdy velmi pěkné 6. místo vybojovala Nella Antonella Smejkal, 8. Michaela Černá a 16. Pavlína Božková.

6. příčku mezi staršími žákyněmi vybojovala dvanáctiletá Kristýna Procházková, která úspěšně předvedla nejobtížnější prvek závodu hodnoty D salto stranou – arab na kladině. Škoda, že se nevyvarovala drobnějších chybiček na bradlech, což ji odsunulo z příček nejvyšších. I tak však může být Kristýna na počátku jarní sezóny se svým výsledkem v silné konkurenci velmi spokojena.

Po delší době léčení zranění se opět na scénu vrátila Viktória Chudá, a to velmi úspěšně. Byť ještě nemohla do svých sestav zařadit všechny své nejobtížnější prky, vybojovala svou letošní první bronzovou medaili v kategorii juniorek a žen za 1. Danielou Kokrdovou z Brna a 2. Nikol Němcovou z Kopřivnice. 

Mgr. Ivana Křístelová

Verunka-16.4.2016.jpg Rosice-2016.jpg IMG_9172.JPG F26B0026.jpg