Kategorie: Klub sportovní gymnastiky

Gymnastický červen v Třinci – Mistrovství České republiky

Po tři víkendy hostilo město Třinec nadějné gymnasty a gymnastky z celé České republiky v nově zrekonstruované sportovní hale obklopené zelení v komplexu víceúčelového sportovního areálu.

Ve velmi příjemném prostředí se tak dobře závodilo závodníkům a závodnicím, ale i fandilo divákům z pohodlné tribuny, kde nechybělo ani zázemí s občerstvením. Zvláště děvčata pak byla nadšena z velkého výběru pohodlných, ale především elegantních sportovních dresů. Po náročné soutěži v horkých dnech všichni ocenili možnost osvěžení v přilehlém bazénu i s vodním barem.

První červnový víkend v Třinci patřil žákům, mezi nimiž bojovali i čtyři gymnasté z Klubu sportovní gymnastiky Znojmo. V konkurenci 77 gymnastů z 19 oddílů v kategorii nejmladších žáků obsadil Matyáš Červinka krásné 15. místo a Ríša Kudyn (na svém prvním mistrovství) skončil 70. V soutěži družstev obsadili chlapci 14. místo.

V kategorii mladších žáků Martin Pospíšil skončil těsně pod TOP desítkou nejlepších borců a svým 11. místem pomohl družstvu KSG Rosice k jejich historicky nejlepšímu umístění - 4. místu mezi šestnácti družstvy. Tibor Kovaljov obsadil pěkné 32. místo v konkurenci 62 závodníků.

Následující víkend patřil mistrovské třídě a našim nejlepším gymnastům a gymnastkám, mezi nimiž se se svými sestavami představil i jediný zástupce sportovní gymnastiky z ČR nominovaný na OH do Ria de Janeira David Jessen, ale také loučící se účastnice OH 2008 v Pekingu a OH 2012 v Londýně několikanásobná Mistryně ČR z Ivančic Kristýna Pálešová.

I tento víkend znojemští fandili svému odchovanci Františku Černému (rodáku z Medlic), připravujícímu se nyní na mistrovské soutěže v tréninkovém středisku Sokola Brno I. (připomeňme jeho nedávné krásné 39. místo na Mistrovství Evropy v Bernu). Na Mistrovství ČR v Třinci skončil František Černý na stříbrné příčce o pouhou jednu desetinu za vítězným Danielem Ponížilem z Prostějova.

Poslední gymnastický víkend 18. - 19. 6. 2016 patřil žákyním, juniorkám a ženám. Poprvé se na Mistrovství ČR představila talentovaná Nella Antonella Smejkal, která mezi šedesátkou starších žákyň obsadila 36. příčku. Již samotný postup v této kategoriii je však velký úspěch, neboť start v této kategorii je umožněn závodnicím až po absolvování alespoň jednoho ze série tří kvalifikačních závodů v Praze, Ostravě a Brně z velmi silně zastoupených ročníků starších žákyň. Zdaleka ne všem děvčatům se tedy jejich sen o startu na M ČR splnil.

O dva roky starší Kristýna Procházková skončila mezi žákyněmi B na pěkném 24. místě. Škoda dvou pádů z kladiny, které tuto závodnici odsunuly z první desítky nejlepších žákyň B. Své hodiny náročného tréninku a sportovní talent i přes zranění dokonale zúročila Viktória Chudá, která uzavřela TOP desítku nejúspěšnějších juniorek B. Svým desátým místem se stává nejúspěšnější závodnicí Klubu sportovní gymnastiky Znojmo na letošním jarním Mistrovství ČR. Bohužel bojovat o stupně vítězů musela kvůli nemoci odložit naše loňská nejúspěšnější závodnice Marie Černá. Doufejme, že se její stav brzy zlepší a již na podzimních soutěžích bude silnou oporou našeho týmu.

Výsledky znojemských závodnic a závodníků svědčí o velmi kvalitní základně, která drží krok s kluby s dlouholetou gymnastickou tradicí. Trenéři Ivana Křístelová a Jiří Kostik mohou být právem hrdi na své svěřence, kteří se tak nádhernému, i když náročnému sportu věnují. Poděkování však patří nejen jim, ale i celému trenérskému týmu z gymnastické školičky a přípravky Adéle Kostikové, Barboře Geržové, Nikole Katolické, Karolíně Bílkové, Elišce Truhlářové, Monice Kotlaříkové a Jiřímu Kostikovi mladšímu. Díky samozřejmě patří i obětavým rodičům, jejichž foukání bolístek je někdy nad všechny doktory, a především Městu Znojmu a Středisku volného času Znojmo, kteří Klub sportovní gymnastiky Znojmo dlouhodobě podporují.