Kategorie: Klub sportovní gymnastiky

Gymnastka

Do nového roku vstoupila velká gymnastická rodina Klubu sportovní gymnastiky Znojmo v čele se svou nejúspěšnější závodnicí roku 2015 Marií Černou, jejíž kouzelný úsměv je spolu s poděkováním od závodnic a závodníků tou největší odměnou pro všechny trenéry. Věřme, že úsměv nám vydrží po celý rok a že si svou lásku ke gymnastice sem tam okořeníme i nějakou tou medailí či pohárem.

V roce 2015 dosáhli závodníci a závodnice řady významných úspěchů:

Prosazovat se na závodech republikového významu se daří borcům Tiboru Kovaljovovi ( 2. m. Mem. Somolíka Praha, 5. m. Moravská liga, 10. m. M ČR Brno, 12.m. M ČR Praha), Matyáši Červinkovi (3.m. Oblastní přebory, 4.m. Mem. Somolíka Praha, 7. m. Moravská liga), Martinu Pospíšilovi ( 2. m. Mem. Somolíka Praha, 15.m. M ČR Praha), Milanu Neshybovi (1.m. Mem. Somolíka Praha, 6. m. M ČR Brno, 8. na M ČR Praha). Družstvo Kovaljov, Štancl a Červinka vybojovali 3.m. na Přeborech ČOS v Brně, 5. m. družstva nejmladších žáků na M ČR a 5.m. mladších žáků (Neshyba, Pospíšil).

Stabilně kvalitní výkony podává Marie Černá (sestra našeho odchovance a současně úřadujícího Mistra ČR a reprezentanta ve sportovní gymnastice Františka Černého v kategorii juniorů i v Extralize, účastníka Evropských olympijských her mládeže v Tbilisi), která se může pyšnit vítězstvím na Memoriálu Z. Hartlové v Pelhřimově, v Moravském Krumlově, stříbro vybojovala na Oblastních přeborech v Brně, 2. m. Jihlava, 2. m. Rosice, 3. m. dr. Oblastní přebory II. ligy Brno, velmi cenné je i   9. m. na M ČR ve Vysokém Mýtě a 13. m. na M ČR ve II. lize v Brně. Ve velké konkurenci se prosazuje Viktória Chudá (2. m. Mor. Krumlov, 3. m. dr. Oblastní přebory II. ligy Brno) a Kristýna Procházková ( 1. m. Jihlava, 2.m. České Budějovice, 3. m. Moravský Krumlov, 3. m. dr. Oblastní přebory II. ligy Brno).

Mimo vlastní závodní činnost je naše závodníky možno vidět na řadě exhibičních vystoupeních, ať již při hokejových utkáních, akcích České unie sportu, Střediska volného času, apod. Bohužel ve Znojmě nemáme pro vrcholovou gymnastiku patřičné podmínky, ale jsme rádi, že i tak je o naše odchovance mezi profesionálními trenéry zájem a děti se tedy mají dále kde rozvíjet. Za svou trenérskou práci byla oceněna trenérka Ivana Křístelová stříbrnou plaketou v celostátní soutěži trenérů mládeže Díky, trenére, ale poděkování bezesporu patří všem trenérům, kteří svůj volný čas věnují rozvoji gymnastických talentů v našem znojemském klubu Jiřímu Kostikovi otci i synu a současně bývalému úspěšnému závodníku a Mistru ČR Jiřímu Kostikovi mladšímu, stejně tak i jeho sestře Adéle Kostikové, která se spolu s Barborou Geržovou, Nikolou Katolickou a Karolínou Bílkovou, které se věnují nejmenším dětem v gymnastické školičce, dále Elišce Truhlářové a Veronice Švarcové z gymnastické přípravky, a v neposlední řadě i Monice Kotlaříkové připravující mladší žákyně.

Děkujeme městu Znojmu, které náš klub již 25 let podporuje, stejně tak i Středisku volného času ve Znojmě, ZŠ JUDr. J. Mareše a společnosti Numfil.

KSG Znojmo