Kategorie: Klub sportovní gymnastiky

Úspěch gymnastů KSG Znojmo

Bronzový gymnasta Matyáš Červinka na Oblastních přeborech, postup na Mistrovství ČR.

Bronz pro Matyáše Červinku

Čtyři znojemští gymnasté Klubu sportovní gymnastiky Znojmo při ZŠ JUDr. Josefa Mareše a Středisku volného času Znojmo na Oblastních přeborech, které pořádal oddíl Moravská Slávie Brno, získali potřebný počet bodů a vybojovali si účast na M ČR jednotlivců.

Nejlépe se dařilo v kategorii nejmladších gymnastů VS1 (7-9 let) Matyášovi Červinkovi, který získal 3. místo. Tibor Kovaljov v téže kategorii skončil 4. V kategorii VS2 (9-13 let) Milan Neshyba obsadil místo 4. a Martin Pospíšil se umístil na místě 7.

Znojemští gymnasté na M ČR

Posledním závodem letošní sezony bylo pro znojemské gymnasty M ČR mužských složek v povinných sestavách, které pořádal oddíl Hradčany Praha.

29. listopadu se sjelo téměř 200 gymnastů z celé ČR rozdělených do kategorií podle věku, aby poměřili své síly na všech šesti nářadích. Závod začal úspěchem našeho bývalého odchovance (rodáka z Medlic) startujícího v současnosti za Sokol Brno I Františka Černého, který s velkým náskokem zvítězil a stal se Mistrem ČR pro rok 2015, čímž udělal velkou radost nejen svým rodičům, ale i bývalým trenérům Jiřímu Kostikovi a Ivaně Křístelové. František je velkým vzorem pro následovníky ve svém mateřském Klubu sportovní gymnastiky Znojmo.

V kategorii VS2 (9-11 let) mezi 23 závodníky obsadil Milan Neshyba místo 8. a Martin Pospíšil skončil 15.

V rekordně obsazené kategorii nejmladších gymnastů VS1 (7-9 let) se mezi 85 závodníky nejlépe dařilo Tiboru Kovaljovovi, který obsadil v obrovské konkurenci krásné 12. místo. O rok mladší Matyáš Červinka skončil také na pěkném 23. místě.

Děkujeme chlapcům za vzornou reprezentaci klubu, školy i města a jejich trenéru Jiřímu Kostikovi za přípravu borců na tak náročné závody. Městu Znojmu děkujeme za podporu talentovaných závodníků i celého klubu.