Kategorie: Klub sportovní gymnastiky

Oblastní přebory

Po nucené odmlce z důvodu rekonstrukce tělocvičny začínají gymnastičtí nadšenci KSG Znojmo opět sbírat první medaile z podzimních soutěží.

Zlato si do své sbírky přidal Martin Pospíšil, stříbro Hana Okošová, bronz Marie Černá i družstvo mladších žákyň - Okošová, Truhlářová, Kotlaříková, Kubošná, všichni z Oblastních přeborů Jihomoravského kraje.

7. 10. 2017 Zlín - Moravská liga

Nejprve jeli své síly poměřit borci do Zlína na 2. kolo Moravské ligy, kde mezi nejmladšími žáky skončil 19. A. Pojer, 20. Vítek Pospíšil a 23. Petr Coufal. V celkovém pořadí Moravské ligy po součtu obou kol skončil Pojer 14., Pospíšil 16. a Coufal 17.

V mladších žácích vybojoval 8. příčku Tibor Kovaljov jak ve 2. kole, tak i celkově. Matyáš Červinka obsadil ve 2. kole 9. příčku, celkově skončil dvanáctý, Jakub Mikulášek skončil ve 2. kole dvacátý a celkově na 17. místě.

Starší žák Martin Pospíšil skončil shodně na 8. místě ve 2. kole i celkově.

21. 10. 2017 Brno - Přebor Jihomoraského kraje - zlatý Martin Pospíšil

O postup na Mistrovství ČR usilovali chlapci na Přeborech Jihomoravského kraje, kde ve středu závodního pole VS 1 skončili 12. A. Pojer a na 17. místě shodně P. Coufal a V. Pospíšil. Ve VS 2 mladší žáci bramborovou medaili vybojoval Matyáš Červinka a vítězné tažení zlatem završil Martin Pospíšil ve VS 2 starší žáci.

22. 10. 2017 Ostrava - Baby Gym Cup

Ve výborné formě se předvedla Hana Okošová, která se vešla do první šestky nejlepších závodnic kat. žákyň nar. 2008. Velmi pěkné umístění vybojovala 7. Natálie Truhlářová i 12. Tereza Komárková v kategorii dětí nar. 2009. Se staršími závodnicemi si to rozdala Tamara Kotlaříková, která skončila na 16. příčce. N. A. Smejkal obsadila 21. příčku.

28. 10. 2017 Litomyšl - Mistrovství ČR

Do krásného města Litomyšl jela náš klub reprezentovat nejlépe připravená závodnice našeho klubu na podzimní sezónu - Hana Okošová, která předvedla velmi vyrovnané výkony. Její prostná patřila k nejhezčím sestavám mladších žákyň. Po nezdaru na kladině i bradlech, kdy o umístění rozhodují desetinky bodu, se však sen o medaili rozplynul. Přesto 24. místo této talentované závodnice je dobrý příslibem do budoucna, o čemž nás přesvědčila hned o týden později na Oblastních přeborech.

5. 11. 2017 Brno - Gymnastka Hana Okošová stříbrná na Oblastních přeborech Jihomoravského kraje, družstvo KSG Znojmo A bronzové, bronz i Marie Černá

Gratulace stříbrné Haničce Okošové v jednotlivkyních a bronzovému družstvu KSG Znojmo A IV. lize Haně Okošové, 17. Tamaře Kotlaříkové, 10. Veronice Kubošné a 17. Natálii Truhlářové. Pochvalu zaslouží i další dvě družstva na 6. (30. Bedřichová, 16. Číhalová, 25. Komárková, 27. Šupková, 28. Kováčová) a 9. (36. Dobešová, 31. Jeřábková, 34. Majerová, 38.Sochorová) místě s děvčaty, pro něž byl dnešní závod mnohdy i vůbec prvním. Bronzovou medailovou pozici vybojovala i zkušená závodnice Marie Černá ve II. lize. Družstvo III. ligy ve složení K. Procházková 14., N. A. Smejkal 16., A. Vojtěchová 20. skončilo páté.

Celé znojemské výpravě děkujeme za vzornou reprezentaci klubu i města Znojma a všem našim příznivcům, rodičům, SVČ Znojmo, Městu Znojmu, Jihomoravskému kraji i MŠMT za veškerou podporu.