Ovoce do škol

V letošním roce opět pokračuje spolupráce se stejnou firmou, která dodávala Ovoce do škol - OVOCENTRUM V+V s.r.o., Valašské Meziřičí. Závozy budou jednou za čtrnáct dní, novinkou je, že budou dodávat ovoce a zeleninu i pro druhý stupeň ZŠ.


Následující termín dodání projektu Ovoce a zelenina do škol 12. 4. 2018. Žáci v závozu obdrží 1 ks čerstvého ovoce a 1ks nápoje. Z ovoce dostanou buďto jablko – Pinova, které již důvěrně znají a těší se velké oblibě či hrušky – Williams nebo Packham, pokud budou v dobré zralosti. Obě odrůdy jsou velmi oblíbené a v toto období nejprodávanější. Aby si hrušku vychutnali, doporučujeme ji nechat při pokojové teplotě dozrát – krásně se dobarví a zesládne. Žáci obdrží také nápoj Kubík 300 ml - 100% ovocnou šťávu Pomeranč-Jablko. Tento nápoj má praktický vysouvací uzávěr (tzv.dudlík). Kubík 100% je vyráběn bez přidaného cukru, bez konzervantů, umělých barviv, aromat a sladidel.


Žáci v závozu 22. 3. 2018 obdrží salátek vyrobený z jablek a červené řepy a 1 ks jablka. Jablko - jedná se o odrůdu Gala Shniga, vypěstované v sadech ZD Dolany u České Skalice. Je červené barvy, s žíháním, které je typické pro tento klon odrůdy Gala. Dužnina má krémovou barvu. Gala Shniga je šťavnatá, sladká a aromatická. Ideální k přímé konzumaci, ale i k přípravě salátů. Kvalitou se řadí ke špičkovým světovým odrůdám. 

Součástí balení salátku z jablek a červené řepy bude také lžička. Tento salát si díky balení v ochranné atmosféře uchovává svojí křehkost a čerstvost. Pro jeho výrobu jsou použity jablka odrůdy Fuji, tyto již znáte, jejich předností je sladká až medová chuť. Červená řepa je velmi hodnotnou zeleninou. Kombinaci ocení především žáci se zájmem o zdravou výživu. 


Žáci v závozu 8. 3. 2018 obdrží 1ks mandarinky a 1ks jablka. Mandarinka – tangerina je odrůda Nadarcott, dovezená ze Španělska, je dobře loupatelná, sladká. Jablko je odrůda Pinova, kterou již dobře děti znají z našich závozů. Je lahodné, sladké chuti a velmi atraktivního vzhledu. Vypěstována byla na Slovensku, u Piešťan.


Děti v závozu 22. 2. 2018 obdrží pomerančovo-mrkvový salát v krabičce spolu s praktickou lžičkou. Mrkev byla vypěstovaná v Pileticích v Čechách. Pomeranč je odrůda Navellate, je chutný a sladký. Dovezli jsme jej pro Vás ze Španělska. Tento salát je balený v ochranné atmosféře, díky které si uchovává čerstvost a lahodnou chuť. 


Žáci v závozu 25. 1. 2018 obdrží 1 ks čerstvého ovoce - jablka a 1ks ovocného pyré. Jablko je odrůda Fuji, byla vyšlechtěna v roce 1939 v Japonsku. Vznikla křížením odrůd Red Delicious a Virginia Ralls Genet. Výsledkem šlechtění je výborná chuť, na úkor menšího vybarvení. Tato odrůda je řazena mezi nejchutnější. V Česku si také začíná získávat svou popularitu pro svou medově sladkou chuť. Žáci obdrží jablka vypěstovaná v sousedním Slovensku nedaleko Piešťan, kde se pěstováním této odrůdy již léta zabývají.Tuto odrůdu znáte z předchozích ochutnávek. Ovocná kapsička – pyré je s příchutí jablko-banán je s praktickým šroubovatelným uzávěrem. Neobsahuje přidaný cukr, konzervanty ani umělá barviva a je u žáků velmi oblíbená. 


Žáci v prvním závozu nového roku 2018 obdrží porci již oloupaného a naporcovaného pomela, které je baleno v krabičce s ochrannou atmosférou. Aby si děti pomelo vychutnaly je potřeba vnější slupku pomela odstranit a konzumovat vnitřní sladkou a šťavnatou dužinu. Pomelo je nyní v ideálním stupni zralosti a věříme, že si na něm žáci pochutnají. 


V následující závozu projektu Ovoce a zelenina do škol dne 7. 12. 2017 žáci obdrží 2 ks mandarinek a 1 ks ovocného nápoje. Mandarinky jsou  dovezené z Itálie, jedná se o oblíbenou a chutnou odrůdu mandarinek - Klementinky. Nápoj Kubík 100% červený mix ovoce je u dětí velmi oblíbený a navíc neobsahuje přidaný cukr, konzervanty ani umělá barviva.


Dne 23. 11. 2017 obdrží žáci v závozu 1ks rajčete a 1 ks jablka. Rajčata jsou vybrána z chutných odrůd. Dovezou jak rajčata vypěstovaná v ČR na farmě Ráječek Brno, která je mnohým školám známá z ochutnávek salátů nebo z exkurzí, tak rajčata ze Španělska. Podle dodaného množství obdrží žáci první nebo druhou variantu rajčat. Jablko je odrůda Golden Delicious. Tato zelenožlutá odrůda jablek je šťavnatá, sladká a velmi oblíbená. Jablka byla vypěstována na jižním Slovensku.


Dne 9. 11. 2017 děti dostanou 2 ks čerstvého ovoce. Hrušku a mandarinku. Hruška je odrůda Williams - červená nebo Conference - zelená. Williams je letní odrůda hrušek, je zbarvená do červena s výraznou vůní a máslovou chutí. Dovezli jsme ji pro Vás z Itálie. Conference je podzimní, velmi chutná odrůda vypěstovaná v Česku. Vybírat budeme dle zralosti, aby dětem chutnaly. Mandarinka je odrůda Sacumas, je sladké chuti, je oblíbená i proto, že její slupka jde lehce oloupat. Byla vypěstovaná ve Španělsku. 


Ve čtvrtek 19. 10. 2017 žáci obdrží 2 ks čerstvého ovoce - blumu a jablko. Bluma je odrůda Angeleno, je tmavě modré barvy a byla vypěstovaná v Itálii. Sklízí se od poloviny září. Plody můžeme skladovat až do listopadu. Jablko je odrůda Gala Galaxy červené, žíhané, vypěstované na Moravě v Životicíc a na Slovensku u Piešťan. Tato varianta odrůdy Galy se šlechtitelům velmi vydařila, protože je atraktivního vzhledu a výborné chuti.


Termín závozu: 12. 10. 2017
Žáci v závozu obdrží hroznové víno bílé a jablko v praktické plastové krabičce, kterou mohou děti dále užívat např. na ovocné svačinky. Hroznové víno je sladké, dovezené z Itálie, kde krásně dozrálo. Jablko je odrůda Gala Galaxy červené, žíhané, vypěstované na Moravě v Životicích a u Piešťan.


V prvním závozu (tj. 14. 9. 2017) školního roku 2017-2018 děti obdrží 1ks pití a 1ks čerstvého ovoce - peckovinu. Od letošního školního roku dodáváme ovoce i pro druhý stupeň ZŠ.

V tomto závozu dovezeme oblíbený nápoj Kubík 100% červený mix ovoce 200 ml v praktické krabičce s brčkem. Je vyrobený ze šťavnatého ovoce bez přidaného cukru, bez konzervantů a umělých barviv. Je chutný, dětem zažene žízeň.

Současně jsme pro děti připravili také 1ks ovoce – nektarinku nebo broskev. Nektarinky i broskve jsme pro Vás dovezli z Itálie, kde se daří jejich pěstování.