Ovoce do škol

I v letošním roce bude naše škola spolupracovat s firmou OVOCETRUM V+V s.r.o. Budou dětem poskytovat ovoce a zeleninu vždy ve čtvrtek jednou za 14 dní, jak pro žáky 1. stupně, tak i pro žáky 2. stupně. První letošní závoz je 13. 9. 2018.


Následující termín dodání projektu Ovoce a zelenina do škol 6. 6. 2019

Informace o dodávaném zboží:

Broskve a nektarinky
Žáci v závozu obdrží 1ks nektarinky (nebo broskve). Nektarinky jsou dovezené ze Španělska. Vybrali žlutomasou odrůdu, která je v tomto obdobím ideálním zástupcem tohoto druhu. Nektarinky jsou příbuzné broskví. Jsou velmi oblíbené pro svou lahodnou chuť. Prospívají nám díky obsahu vitamínu C a A a minerálních látek: vápníku, sodíku a draslíku. 


Následující termín dodání projektu Ovoce a zelenina do škol 23. 5. 2019

Informace o dodávaném zboží:

Jablka
Jablko - v tomto školním roce dostanou žáci poslední jablka a to odrůdy Jonagold, nebo Golden Delicious. Jablka byla vypěstována v ČR. Jablka jsou bohatá na vitamín C a vlákninu.

Meruňky
Meruňky - (porce =2 ks ) jsou velmi oblíbené peckovice. Žáci dostanou první z lepších odrůd sklizených ve Španělsku, jsou již hezky vybarvené, s typickou sladkokyselou chutí a příjemnou vůní. Jsou bohatým zdrojem vody, přírodních cukrů a vitamínu C.


Následující termín dodání projektu Ovoce a zelenina do škol 25. 04. 2019

Informace o dodávaném zboží:

Jablka
Jablko je výpěstkem sadařů u Prostějova, odrůda Jonagored. Jablka jsou bohatá na vitamín C a vlákninu.

Banány
Žáci v závozu obdrží banán. Je vynikajícím zdrojem přírodního cukru, vitamínu K, vitamínu C a dalších cenných látek.


Informace o dodávaném zboží 11. 4. 2019:

Jablka
Jablka odrůdy Rozela (kříženec odrůd Vanda a Bohemia), která byla vyšlechtěná v ČR. Vypěstovali ji pro Vás pěstitelé z okolí Úsova. Dužina je krémové barvy, navinule sladké chuti, středně šťavnatá, aromatická a jemné konzistence.

Pomeranče
Pomeranč, odrůda Valencia, dovezená ze slunného Řecka. Je bohatým zdrojem vitamínu C.


28. 3. 2019 Informace o dodávaném zboží: Jablečno-řepná šťáva REFIT. Jedná se o ovocno - zeleninovou šťávu, která není ošetřená pasterizací ale moderní, šetrnou technologií - paskalizací (vysokým tlakem). Díky tomu je v ní zachováno maximální množství živin a vitamínů a má chuť čerstvě vytlačené šťávy. REFIT je TOP produkt na našem trhu a nyní jinak hodně drahý výrobek mohou ochutnat i žáci.


Následující termín dodání projektu Ovoce a zelenina do škol 14. 3. 2019. Informace o dodávaném zboží:

Hrušky
Hruška je odrůdy Cepuna nebo Conference. Obě byly vypěstované v Holandsku. Je zdrojem vitamínu C a kyseliny listové.

Mandarinky
Mandarinka Murcot byla vypěstovaná v Řecku. Je sladká, šťavnatá. Mandarinky jsou bohatým zdrojem vitamínu C.


Dne 28. 2. 2019 dostanou žáci z projektu ovoce do škol jablko.


Závoz jarní prázdniny: Ovoce do škol žáci obdrží v následujícím týdnu po jarních prázdninách. Moštík 100% šťáva ze zralého ovoce, které pochází z vlastních sadů pana Kozáka nedaleko Hranic na Moravě certifikovaných "SISPO" nebo od jiných certifikovaných zemědělců. 1l šťávy obsahuje 1,7kg ovoce. Vyniká nejen lahodnou chutí, ale především vysokým obsahem vitamínů, minerálů a živých enzymů. Neobsahuje žádné konzervační látky, přidaný cukr a barviva.


Žáci v závozu 31. 1. 2019 obdrží 2ks čerstvého ovoce – pomeranč a hrušku. Pomeranč je odrůda Navel. Dovezená ze slunného Řecka. Pomeranče jsou bohatým zdrojem vitamínu C. Hruška je odrůda Bohemia, byla vypěstována u nás v České republice. Abyste si hrušku plně vychutnali, nechte ji při pokojové teplotě dozrát. Hruška je také zdrojem vitamínu C a kyseliny listové.


Žáci v závozu 17. 1. 2019 obdrží mrkev krájenou na kolečka s přibalenou vidličkou v plastové krabičce. Krabičky je možné opakovaně využívat na svačinky z domu, případně pro školní potřeby jako voskovky a podobně. Mrkev odrůdy Nerac vypěstovali VH Agroprodukt v Pileticích u Hradce Králové. Jedná se o největšího a nejkvalitnějšího pěstitele karotky a mrkve v ČR.


Žáci v závozu 20. 12. 2018 obdrží 1 ks čerstvého ovoce – pomeranče. Jedná se o odrůdu Navelina. Pomeranče dovezli z Řecka. Jsou vynikajícím zdrojem vitamínu C, obzvláště v tomto zimním období. K běžnému závozu ovoce můžete očekávat několik ks pomela (cca 1ks/třída) na ochutnávku.


Žáci v závozu 6. 12. 2018 obdrží 2 ks čerstvého ovoce – mandarinku a jablko. Mandarinka je oblíbená odrůda Klementinka a byla vypěstovaná ve Španělsku. Jablko je chutná a hezky vybarvená odrůda Jonagored. Byla vypěstovaná u Prostějova.


Žáci v závozu 22. 11. 2018 obdrží jablečno-řepný salátek. Jablko i červená řepa jsou na vrcholu, co se týká přínosu zdraví lidí. Do salátku jsme použili jablko odrůdy Golden Delicious. U řepy se jedná především o řepu červenou, částečně se nám podařilo zajistit také řepu žlutou, alternativu červené řepy. Obě odrůdy řepy byly vypěstovány v Sedlnici nedaleko Příbora. Salát je balený v ochranné atmosféře, v plastové krabičce spolu se lžičkou. Tento salátek již z našich závozů znáte.


Žáci v závozu 8. 11. 2018 obdrží 1 ks ovocné kapsičky Kubík s příchutí jablko-banán 100g. K běžnému závozu obdrží žáci také ochutnávku hrušek na třídu. V krabici bude vybraných 5 odrůd hrušek vypěstovaných v ČR, 1 kus dnes již vzácné kdoule a 1 balení sušených hrušek - křížal. Přiložený bude i zajímavý vzdělávací leták A3 k hruškám. Kdoule byla považována za praotce hrušky, není tomu ale tak, je to samostatný ovocný druh. Běžně se v čerstvém stavu nekonzumuje, její chuť se svíravá, avšak po tepelné úpravě se její chuť i aroma plně rozvine. Příjemné citrusové vůně se využívalo k navonění uloženého prádla a také jako odpuzovače hmyzu. Je to seznámení dnes již s málo známým ovocem, krásně voní a delikátní jsou výrobky jako marmeláda, želé a podobné.


Žáci v závozu 25. 10. 2018 obdrží mrkev krájenou na kolečka s přibalenou vidličkou v plastové krabičce. Krabičky je možné opakovaně využívat na svačinky z domu, případně pro školní potřeby jako voskovky a podobně (krabičky s barevnými víčky, znáte je z předchozích let). Mrkev odrůdy Nerac vypěstovali VH Agroprodukt v Pileticích, u Hradce Králové. Jedná se o největšího a nejkvalitnějšího pěstitele karotky a mrkve v ČR.


Následující termín dodání projektu Ovoce a zelenina do škol 11. 10. 2018.

Žáci v závozu obdrží 2 ks čerstvého ovoce. Jablko a mandarinku. Jablko je odrůda Golden Delicious, která byla vypěstována ve 2 moravských sadech. Tato odrůda je oblíbená, sladké chuti a šťavnatá. Mandarinka je odrůdy Satsuma, dovezená ze Španělska z okolí města Murcia.


Následující termín dodání projektu Ovoce a zelenina do škol ve čtvrtek 27. 9. 2018.

Žáci v závozu obdrží nápoj Kubík 300 ml s příchutí pomeranč-jablko. Volíme tuto variantu, z důvodu blížícího se státního svátku.