Ovoce do škol

I v letošním roce bude naše škola spolupracovat s firmou OVOCETRUM V+V s.r.o. Budou dětem poskytovat ovoce a zeleninu vždy ve čtvrtek jednou za 14 dní, jak pro žáky 1. stupně, tak i pro žáky 2. stupně. První letošní závoz je 13. 9. 2018.


Žáci v závozu 8. 11. 2018 obdrží 1 ks ovocné kapsičky Kubík s příchutí jablko-banán 100g. K běžnému závozu obdrží žáci také ochutnávku hrušek na třídu. V krabici bude vybraných 5 odrůd hrušek vypěstovaných v ČR, 1 kus dnes již vzácné kdoule a 1 balení sušených hrušek - křížal. Přiložený bude i zajímavý vzdělávací leták A3 k hruškám. Kdoule byla považována za praotce hrušky, není tomu ale tak, je to samostatný ovocný druh. Běžně se v čerstvém stavu nekonzumuje, její chuť se svíravá, avšak po tepelné úpravě se její chuť i aroma plně rozvine. Příjemné citrusové vůně se využívalo k navonění uloženého prádla a také jako odpuzovače hmyzu. Je to seznámení dnes již s málo známým ovocem, krásně voní a delikátní jsou výrobky jako marmeláda, želé a podobné.


Žáci v závozu 25. 10. 2018 obdrží mrkev krájenou na kolečka s přibalenou vidličkou v plastové krabičce. Krabičky je možné opakovaně využívat na svačinky z domu, případně pro školní potřeby jako voskovky a podobně (krabičky s barevnými víčky, znáte je z předchozích let). Mrkev odrůdy Nerac vypěstovali VH Agroprodukt v Pileticích, u Hradce Králové. Jedná se o největšího a nejkvalitnějšího pěstitele karotky a mrkve v ČR.


Následující termín dodání projektu Ovoce a zelenina do škol 11. 10. 2018.

Žáci v závozu obdrží 2 ks čerstvého ovoce. Jablko a mandarinku. Jablko je odrůda Golden Delicious, která byla vypěstována ve 2 moravských sadech. Tato odrůda je oblíbená, sladké chuti a šťavnatá. Mandarinka je odrůdy Satsuma, dovezená ze Španělska z okolí města Murcia.


Následující termín dodání projektu Ovoce a zelenina do škol ve čtvrtek 27. 9. 2018.

Žáci v závozu obdrží nápoj Kubík 300 ml s příchutí pomeranč-jablko. Volíme tuto variantu, z důvodu blížícího se státního svátku.