Kategorie: Důležité informace, Mateřské školy

Uzavření MŠ Konice

Vážení rodiče.

Ve třídě MŠ v Konicích se objevila osoba, která byla pozitivně testována na onemocnění Covid. Epidemiologickým šetřením byly shledány důvody pro karanténní opatření do odvolání.

Proto se s účinností od 8. 2. 2021 MŠ - třída Konice do odvolání uzavírá.

Karanténní opatření stanovené mimořádným opatřením MZ ČR aktuálně zahrnují:

  • domácí karanténu minimálně po dobu 10 dnů a vyšetření výtěr z krku a z nosu.

Mimořádné opatření nepřipouští možnost volby a individuálního rozhodování u koho test provést a u koho nikoli.

Seznam odběrových míst včetně pravidel pro návštěvu odběrového místa naleznete zde: https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-odberovych-center/

Při karanténě je nutné zůstat v domácí izolaci. Rady a doporučení pro domácí karanténu/izolaci viz: http://www.hygpraha.cz/dokumenty/rady-a-doporuceni-pro-domaci-karantenu-izolaci-5...

Pokud by se objevily klinické příznaky (suchý kašel, teplota, zažívací obtíže, ztráta chuti a čichu…), je nutno telefonicky kontaktovat ošetřujícího lékaře a konzultovat s ním svůj zdravotní stav. Pokud by se objevily závažné klinické příznaky (vysoké horečky, dušnost apod.), je nutné kontaktovat v případě nedostupnosti lékaře např. pohotovostní službu nebo linku 155 a předat informaci o probíhající karanténě.

Žádanku na vyšetření osobám v karanténě vystaví pediatr/praktický lékař elektronicky (kontaktujte svého lékaře telefonicky), na odběrovém místě postačí mít u sebe kartu pojištěnce. Odběr je jen jeden a je bezplatný.

Doporučení vztahující se k výsledkům testů viz: https://koronavirus.mzcr.cz/materialy-ke-stazeni/

print Formát pro tisk