Zdroj: https://www.evokace.cz/aktuality/shrnuti-navrat-zaku  •  Vydáno: 6.5.2021 15:08  •  Autor: Mgr. Eva Hubatková

Shrnutí informací k návratu žáků

Vážení rodiče.

Protože se množí dotazy ohledně návratu žáků druhého stupně do školy, shrnuji aktuální informace.

1. Prezenční výuky se účastní vždy jen polovina tříd v ročníku. Třídy se nedělí. Střídají se vždy třídy B + D  a A + C. Je to stejné jako na podzim.

2. Strava je automaticky nahlášena všem žákům, kteří se stravovali před uzavřením školy. Přihláška je vždy na prezenční týden výuky. Pokud se někdo z žáků stravovat nebude, musí si stravu odhlásit do pátku 7. 5. do 12:00 hodin. 

3. Žáci 2. stupně se budou testovat dvakrát týdně. Také je povinné nošení zdravotních roušek. Vybavte žáky alespoň dvěma rouškami na den.

4. Pokud rodiče odmítají testování nebo nošení roušek, žákovi nebude umožněn vstup do školy. Vše je dle platných Mimořádných opatření vlády. Na žáky je pohlíženo jako na nemocné, absence se omlouvá. Ale zároveň  není škola povinna pro tyto žáky vést výuku distančně. Práci dostávají domů a podle domluvy s vyučujícími ji vypracují a odevzdají. 

5. Zároveň žádám rodiče, aby škole nezasílali dokumenty kolující po internetu, jako např. "Výslovný zákaz" a jiné "právní" dokumenty. Pro školu jsou tyto dokumenty naprosto irelevantní. Máme svá nařízení, kterými jsme povinni se řídit. Prosím adresujte své výhrady vládním činitelům, kteří jediní mají pravomoce přijímat či měnit nařízení.  

Všem Vám děkuji za pochopení a trpělivost. 

Mgr. Eva Hubatková