Kategorie: 1. stupeň

Superhrdinové

Je začátek září a do naší školy míří desítky vykulených budoucích prvňáčků.

Jejich kroky jsou nejisté, rozpačité, stydlivé... ale už za týden až dva jsou z nich pomalu ostřílení školáci a školačky a náhodný kolemjdoucí neznalý zdejších poměrů by nepoznal, že by to snad kdy bylo jinak. Děti si pomalu zvykají na svoji paní učitelku, na nové spolužáky, začínají vznikat nová kamarádství.

Pak ale přijde půlka října a tyhle holky a kluci musí najednou tohle všechno opustit a zůstat doma. A co hůř, vrhnout se na distanční výuku přes počítač.

„Vždyť jsme se sotva naučili pár písmenek a psát ještě neumíme žádné a už to musíme zvládat tímhle netypickým způsobem,“ honí se asi v hlavách nejenom dětí, ale i rodičů a samozřejmě vyučujících.

Naše třída 1. A nebyla samozřejmě výjimkou. Počáteční strach ovšem vystřídala úleva. A co ji způsobilo? Zjištění, že to zvládneme i na dálku. A to hlavně díky píli všech dětí a skvělé pomoci jejich rodičů. Listopadový návrat do školy šel proto jako po másle.

Měsíc se však sešel s měsícem a jsme opět na online výuce. Znovu se vidíme jen přes počítač, ale i tak to zase skvěle zvládáte, vy děti a vaše největší podpora, vaši rodiče.

Jste pro mě neskuteční superhrdinové. Cením si vašeho svědomitého přístupu ke školní práci a také podpory vašich rodičů. „Jste hrdinové svého vlastního příběhu.“ (Mary McCarthy - americká spisovatelka)

Moc mě však zajímalo, jak si takového superhrdinu představují děti samy. Výtvarná výzva ukázala, že každý má na vrcholu pomyslného žebříčku někoho jiného.

Klobouk dolů před všemi dětmi a rodiči, kteří se řídí heslem:

„Kdo chce, hledá způsoby.“

Mgr. Lucie Hašková

IMG_8949.JPG

print Formát pro tisk

Zobrazit menu
Hlavní menu