Kategorie: Klub sportovní gymnastiky

Gymnastky KSG Znojmo ve víru závodů a sportovních akcí

Jaro je v plné síle a sluníčko vytáhlo z tělocvičny i gymnastky KSG Znojmo, aby obohatily Rodinné nebeské odpoledne, které pořádala Nemocnice Znojmo dne 18. 5. 2022 ve spolupráci s OS ČUS Znojmo.

Zájem dětí a rodičů překročil všechna očekávání. Už se těšíme na všechny nové talenty v září při výběru do našeho klubu.

Následující den ve čtvrtek jsme mohli pogratulovat naší paní trenérce Veronice Švarcové k ocenění v anketě Sportovec okresu Znojmo v kategorii trenér za několikaletou úspěšnou práci s gymnastickou přípravkou. Radost z úspěchů znásobilo i umístění a velká gratulace Veronice Kubošné, která zvítězila v anketě Sportovec okresu Znojmo v kategorii TALENT. Veronika dlouhodobě dosahuje vynikajících výsledků a výjimkou nebyla ani uplynulá sezóna, kdy se Veronice podařilo splnit bodové limity ve dvou výkonnostních stupních a posunout se mezi kadetky. Navíc dostala příležitost startovat i v I. lize s družstvem Litvínova na M ČR, kde děvčata obsadila 4. místo.

Po tři víkendy všechny gymnastky ČR usilovaly o postup na Mistrovství ČR. Závody v Praze, Brně a Ostravě prověřily připravenost na nejvyšší soutěž a ty nejlepší se mohou radovat z postupu. Mezi nimi i naše znojemské závodnice Nguyen Que Ahn, Němcová Sofie, Marika Nina Kováčová a Veronika Kubošná. Po víkendovém krajském přeboru mohou šťastný čtyřlístek ještě doplnit nejmladší děvčata. Která to budou? Uvidíme. Každopádně gymnastická sezóna vrcholí, tak držme děvčatům i chlapcům pěsti, ať ji završí co nejlépe.

Bohatý sportovní týden završila naše děvčata na oslavách 70 let Střediska volného času ve Znojmě. Na Diamantbraní prostě nesměla gymnastika chybět, a tak závodnice i děvčata z kondičky předváděla nejrůznější gymnastické kousky na AirTracku nebo se věnovala případným dalším gymnastickým nadšencům. Ocenění z rukou pana starosty města Znojma Jakuba Malačky a paní ředitelky SVČ Znojmo převzala za dosažené dlouhodobě výborné výsledky závodnice Julie Bedřichová i trenérka Helena Vítoňová za dlouholetou trenérskou činnost v kondiční gymnastice.

O tom, že gymnastky rozhodně nezahálí, jsme se mohli přesvědčit i uplynulý pátek, kdy KSG Znojmo pozval své kamarádky z Moravského Krumlova na Okresní přebory Znojma, aby naposledy prověřily svou přípravu před krajskými přebory v Brně. Poprvé si závodní atmosféru vyzkoušela děvčata z gymnastické přípravky, kdy zvítězila Tereza Šimáková před stříbrnou Anežkou Kalábovou a bronzovou Terezii Pantlíkovou. Čtvrtá skončila Tereza Jurásková a těsně za ní na pátém místě Anna Švaříčková. Děvčatům gratulujeme a přejeme hodně štěstí na jejich dalších závodech, které je čekají za týden v Brně.

V kategorii VS1A zvítězila Gabriela Emma Kroupová před stříbrnou Stellou Štolovou a bronzovou Izabelou Polákovou. Čtvrté místo obsadila Ella Ingerlová, páté Stela Veselá, šesté Sofie Rebstoková a sedmé Sára Křenek. V kategorii VS 1B na prvním místě skončila Elen Mašková před 2. Natálii Sobolovou, 3. Gabrielou Gránskou a 4. Amálii Konrádovou. Nguyen Que Anh zvítězila v kategorii VS 2A před 2. Sofií Němcovou, 3. Gabrielou Jelínkovou, 4. Adélou Smíšovskou a 5. Annou Veselou.

Vítězství v kategorii VS 3A patří Marice Nině Kováčové podobně jako v kategorii VS 4A Veronice Kubošné a VS 4B Barboře Sochorové. Závodní atmosféru si vyzkoušely i 1. Eliška Vranovská a 2. Eliška Rožnovská v kategorii VS 3C, a v kategorii VS 4C na 1. místě Kristýna Čejková a 2. Sabina Punčochářová. Ve VS 5C dominovala na 1. místě Gabriela Mlčochová před Magdalenou Bláhovou a Terezou Smíšovskou. Čtvrté místo obsadila Laura Sobolová, 5. Miroslava Kvapilová, a mimo závod si sestavy vyzkoušely dvě naše závodnice ve VS 5B, kde na 1. místě skončila Karolina Mia Kováčová a 2. Julie Bedřichová. Nejstarší závodnice v kategorii ženy VS 6C Simona Molíková zvítězila před svou oddílovou kamarádkou Hanu Chlubnou.

Gratulujeme všem děvčatům i trenérkám, a děkujeme za veškerou podporu, především rodičům i prarodičům, městu Znojmu, OS ČUS Znojmo, SVČ Znojmo , ZŠ JUDr. J. Mareše Znojmo, MŠMT a NSA.