Naši žáci měli možnost se zúčastnit Dne otevřených dveří u Policie České republiky, který pro ně byl plný nových zážitků a zajímavých ukázek.
Dne 25. června 2026 proběhlo v naší mateřské škole slavnostní rozloučení s předškoláky, kteří po prázdninách vykročí na novou životní cestu a stanou se školáky.
Na naší škole dlouhodobě realizujeme celoroční projekt Dejme knihám šanci, jehož cílem je připomenout, že knihy mají v dnešní době stále své nezastupitelné místo. Dokážou děti nejen vzdělávat, ale také pobavit, rozesmát, pomoci jim porozumět vlastním pocitům a někdy i nabídnout inspiraci k řešení jejich dětských starostí.
Dne 23. 6. 2026 proběhlo v MŠ Konice zakončení projektu Babička a dědeček do školky.
V uplynulém týdnu se naše školní družina nesla v duchu blížících se prázdnin. Pro děti byla připravena celotýdenní akce „Hurá na léto“, během které si mohly podle svého zájmu vybírat z pestré nabídky tvořivých, zábavných i vzdělávacích aktivit.
Žáci tříd 2.A, 2.C a 2.D se zapojili do výtvarné akce Galerie pod širým nebem – Obrokovka, která byla součástí oslav 800 let města Znojma. Na Obrokové ulici vznikl velký nápis „Znojmo má už 800 let“, rozprostřený přes celou ulici.
Žáci 2.A se vydali na návštěvu místní pošty, aby se blíže seznámili s jejím fungováním a odeslali dopisy, které si předem napsali ve škole.
Jak vypadá práce hasiče, farmaceuta, meteorologa nebo řemeslníka? A která profese by mohla být jednou tou jejich? Odpovědi hledali žáci ZŠ JUDr. Josefa Mareše během 5. ročníku „Dne povolání na Marešce“. Školní areál se proměnil v místo plné inspirace, praktických ukázek a setkání s lidmi, kteří dětem představili své povolání z první ruky.
Žáci 3.B a 3.C se dne 18. 6. vydali na dlouho očekávaný školní výlet do Osady Havranů v Hnanicích. Hned po příjezdu na ně čekal pestrý program plný zábavy, sportovních aktivit a nových zážitků.
Dne 18. června 2026 se žáci tříd 5.C a 5.D vydali na školní výlet do KovoZoo ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Počasí přálo a děti se už od rána těšily na program plný netradičních zážitků.
V úterý 17. června se žáci tříd 2.A a 2.C vydali na školní výlet do areálu Havránek v Hnanicích.
Pátek 19. června se v naší mateřské škole v Konicích nesl ve znamení pohádek, přátelství a společného tvoření.
Žáci 4. ročníku se vydali na zajímavou architektonickou procházku historickým centrem našeho města s programem, který pro nás připravila paní Hadroušková z Galerie a Prostor. Navázali jsme tak na učivo vlastivědy, ve kterém jsme se seznamovali s jednotlivými architektonickými slohy a jejich typickými znaky.
Červen je ve škole obdobím, kdy se uzavírá klasifikace, ale zároveň i časem výletů a dnů plných zážitků, ke kterým se po letech všichni rádi vracíme ve svých vzpomínkách. A co může být krásnějšího, než když jsou rodiče součástí těchto okamžiků?