Cambridge zkoušky

Mezinárodní jazykové certifikáty na naší škole

Již mnoho let jsme partnerskou školou Cambridge a úspěšně také spolupracujeme s Jazykovou školou P.A.R.K. v Brně, která je oficiálním zkouškovým centrem mezinárodních jazykových zkoušek Cambridge.

http://www.zkouskypark.cz/cs

Jazykové zkoušky Cambridge English jsou jedny z nejprestižnějších mezinárodně uznávaných zkoušek z angličtiny na světě.

Cambridge P.A.R.K. je od roku 2012 autorizovaným centrem pro pořádání těchto zkoušek. Od roku 2015 má jako jedno ze tří zkouškových center v ČR statut PLATINUM CENTRE, které potvrzuje vysokou úroveň služeb a stálý nárůst počtu kandidátů.

Úrovně a obsah zkoušek

Zkoušky Cambridge English pro žáky prvního a druhého stupně základních škol jsou úrovní Young Learners: Starters/Movers/Flyers a KET for Schools, případně pro nejšikovnější i PET for Schools. Jsou poskládány podle obtížnosti a navazují na sebe stejnou formou. Žáci tedy u náročnějších testů již ví, jak probíhají. Mohou se tak naplno soustředit a podat svůj nejlepší výkon.

Každá zkouška se skládá z několika částí zaměřených na čtení, psaní, poslech a mluvení, tedy všechny dovednosti, které jsou nedílnou součástí běžného života.

Zkoušky úrovní Young Learners si kladou za cíl především motivovat žáky a ukázat jim, jak se učí. Zkouška úrovně KET a PET for Schools už deklaruje, že žák umí používat každodenní angličtinu na určité, mezinárodně uznávané úrovni.

Jednotlivé úrovně odpovídají orientačně těmto ročníkům:

 • YLE Starters – 3. , 4. a 5. třída
 • YLE Movers – 6. a 7. třída
 • YLE Flyers – 7. a 8. třída
 • KET for Schools – 8. a 9. třída
 • PET for Schools – 9. třída

Nejde ovšem o pravidlo. Přijde-li například žákovi šesté třídy zkouška na úrovni Movers příliš jednoduchá, může si zkusit i zkoušku náročnější.

Podrobnější informace ke zkouškám, ukázky testů a video z ústní části s lektorem

Zkušební test (pre-test)

Těmito zkušebními testy si žáci mohou zdarma vyzkoušet, jak se jim bude v konkrétní úrovni testu dařit. Podle výsledku se pak mohou rozhodnout, na jakou úroveň si zkusí pozdější ostrý test, který probíhá velmi podobně.

Ostré testy

Na ostré testy je nutno se předem registrovat. Registrační formulář pro letošní ostré testy, které se budou konat 29. května 2021, naleznete zde: Přihláška na Cambridge zkoušky. Registraci uzavíráme 30. dubna!

Ostré testy se také musí předem zaplatit. V případě, že má ale Vaše dítě trvalé bydliště ve Znojmě nebo jeho městských částech, můžete si po obdržení certifikátu (úrovně YLE Starters a vyšší) zažádat o jeho proplacení.

Po úspěšném zvládnutí ostrého testu jsou žákům slavnostně předávány mezinárodně uznávané certifikáty (ukázka předávání zde: http://www.evokace.cz/anglicky-jazyk/...)

Tyto informace vždy podávají včas učitelé AJ.

Materiály

Slovníčky

Níže si můžete prohlédnout slovíčka, která by měli žáci znát pro každou ze zkoušek. U Movers a Flyers by měl zvládat i slovníčky z úrovní předcházejících. Pokud například žák píše pre-test nebo ostrý test v úrovni Movers, měl by obecně zvládat slovíčka ze své sekce Movers, ale i z předchozích, tedy Starters. Tematický slovníček umožňuje porovnání slovní zásoby dle tematických oblastí, například domov, zvířata, škola a další.

 1. Slovnicek - Starters.pdf
 2. Slovnicek - Movers.pdf
 3. Slovnicek - Flyers.pdf
 4. Slovnicek - KET.pdf
 5. Slovnicek - Tematicky (Starters, Movers, Flyers).pdf

Obrázkové slovníčky

 1. Slovnicek - Starters - obrazkovy.pdf
 2. Slovnicek - Movers - obrazkovy.pdf
 3. Slovnicek - Flyers - obrazkovy.pdf

Online interaktivní hry na procvičování

Písničky, videa, hry, příběhy